Bilety lotnicze

Wpis

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Lato czeka - oferta linii lotniczych

LotySezon letni pobudza nasze pragnienia o dalekich podróżach. Wczasy najlepiej planować w ofertach first minut, gdyż wtedy bilety lotnicze a także hotele są najtańsze. Polskie porty lotnicze także nastawiają się na wiele nowych, ciekawych kierunków. Nawet regionalne lotniska będą oferowały sporo tanich lotów. W tym sezonie z gry wypada port lotniczy Modlin. Niestety jego remont potrwa do końca jesieni. W zeszłym roku Modlin był znacznie eksploatowany przez Ryanair i Wizz air. Obecnie samoloty tych linii lotniczych znajdują się na Okęciu.

Port lotniczy w Warszawie

Dzięki obecności przedstawicieli taniego latania na lotnisku Chopina siatka połączeń jest bardzo rozbudowana. Warto zaznaczyć, że wizz air wciąż poszerza swoje horyzonty i już niebawem będzie latał do Gruzji. Od 23 marca z Warszawy możemy korzystać także z linii Air Berlin, która oferuje bilety lotnicze do Berlina. Od niedawna z Warszawy możemy skorzystać z lotów w liniach Emirates a także w Quatar Airlines. Obecność tych linii lotniczych zachęca do wzmożonych lotów do Azji. Polskie linie lotnicze rezygnują w tym roku z lotów do Erywanii i Kairu, gdyż w ramach restrukturyzacji Lot zmienia mnóstwo kierunków, niestety z niektórych jest zmuszony zrezygnować.

Port lotniczy w Krakowie

Lotnisko w Krakowie wita lato aż ośmioma nowymi kierunkami. Easy jet od czerwca będzie latać do Londynu Southend, Alitalia oferuje bilety lotnicze do Rzymu, z linią Norwegian polecimy do Trondheim, tanie loty do Helsinek oferuje linia Finnair. Najwięcej połączeń znajdziemy w liniach Ryanair, które otwierają tam swoją drugą w Polsce bazę. Będą to loty do Manchesteru, Kos, Goteborg. Ryanair otwiera także wiele połączeń sezonowych jak Malaga, Malta, Pafos, Majorka. Aż trzy razy dziennie połączenie z Niemcami oferuje linia Air Berlin. Eurolot częściej poleci do Zurychu i Amsterdamu. Wakacje z lotniska w Krakowie zapowiadają się wspaniale. Balice oferują ponad 60 połączeń.

Port lotniczy w Gdańsku

Z Gdańska możemy kupić bilety lotnicze do Birmingham a także do Barcelony. Wizz air reaktywuje tanie loty do Rzymu. Węgierski przewoźnik oferuje także więcej połączeń z Norwegią. Taniej i częściej polecimy do Kristiansand. Z Gdańska nie polecimy już do Eindhoven, a także zrezygnowano z połączenia z Cork.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
jasiupodroznik
Czas publikacji:
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 15:07

Polecane wpisy